Mielno – Unieście należy do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu. Posiada dobre połączenia komunikacyjne, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat. Największą atrakcją Mielna – Unieścia jest czysta, strzeżona i piękna plaża, wokół której znajdują się kawiarnie, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne. Na promenadzie, z której roztacza się wspaniały widok na morze, można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. Wizytówką Mielna – Unieścia jest pomnik Jelenia – odlew, który stanął na skwerku przed Urzędem Gminy. Mielno - Unieście leży pomiędzy morzem a jeziorem Jamno - to wspaniałe położenie umożliwiające z jednej strony leżakowanie na plaży i korzystanie z jej uroków, a z drugiej jest to raj dla wędkarzy oraz osób uprawiających sporty wodne. Znajdująca się 300 m od naszego Pensjonatu przystań rybaków morskich jest często odwiedzana przez turystów. Tu można kupić ryby prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty… Blisko naszego pensjonatu znajduje się kościół p.w. Matki Bożej Gwiazdy Morza. W kościele znajduje się wyjątkowa figurka, przedstawiająca Marię tronującą, na niewidocznym pod szatami siedziskiem, z Dzieciątkiem na lewym kolanie i kulą w prawej dłoni. W górach Katalonii, od XII wieku w posiadaniu benedyktynów znajdowało się Montserrat. Było to miejsce związane z kultem maryjnym i znany ośrodek pielgrzymkowy. W klasztorze przechowywana była figurka Marii z Dzieciątkiem, czczona zwłaszcza przez Katalończyków. Figurka Marii Tronującej z Monrserrat stała się wzorem dla wielu replik powstałych w tym regionie. Przez gminę Mielno wiedzie szereg ścieżek rowerowych w tym przez Mielenko do Chłopów i Sarbinowa wyznaczonym szlakiem turystycznym przez przywydmowy las iglasto – liściasty.  Na przystani żeglarskiej KM „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. Stąd stateczkiem wycieczkowym „Mila” można wyruszyć w rejs po jeziorze. W Mielnie - Unieściu na turystów czeka wiele atrakcji – dla żądnych przygód, skoki na bangy, dla dzieci wesołe miasteczka i uliczne zwierzyńce, w których można z bliska podziwiać słonia czy wielbłąda, a dla każdego – jazda konna. 100 m od Pensjonatu znajduje nowy kompleks sportowy – boiska do piłki noznej, siatkówki, koszykówki oraz plac zabaw dla dzieci! Na mniej pogodne dni wczasowicze mają do dyspozycji halę sportową, kryte baseny (200 m od naszego pensjonatu), kino, parki rozrywki. Na deptaku przy ul. Kościuszki można odpocząć i ochłodzić się przy fontannie, można zabrać głos w bodaj jedynym w Europie Hyde Parku, wzorowanym na londyńskim pomyśle manifestowania wolności myśli i słowa. Uwadze turystów polecamy ponadto piękną aleję lipową z Mielna – Unieścia do Mielenka.

Jedną z największych atrakcji Gminy jest pomnik Morsa usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki). Jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli!

To tylko niektóre atrakcje naszej pięknej Gminy i najbliższej okolicy od naszego Pensjonatu - które czekają na Państwa. Serdecznie zapraszamy!